LEO ENGLISH

LEO ENGLISH – ANGIELSKI WSZYSTKICH ZMYSŁÓW

Wyjątkowo atrakcyjne, magiczne, ambitne i skuteczne zajęcia języka angielskiego dla dzieci w Łomiankach.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko

 • uwielbiało zajęcia języka angielskiego
 • było tak zafascynowane angielskim, że zawsze chętnie będzie chodziło na lekcje
 • szybko zaczęło mówić pełnymi zdaniami

Wybierz LEO ENGLISH w Szkole Języka Angielskiego Progress – angielski dla dzieci w Łomiankach!

 

DLA KOGO JEST LEO ENGLISH?

Leo English to kompleksowa metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-10 lat. Jest dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom klas 1-4 szkoły podstawowej.

 

CO WYRÓŻNIA METODĘ LEO ENGLISH?

 • POTĘGA EDUKACJI POLISENSORYCZNEJ, czyli ANGIELSKI WSZYSTKICH ZMYSŁÓW

Koncepcja Leo English zakłada, że dzieci potrzebują mnóstwa pobudzających wszystkie zmysły bodźców, żeby aktywnie uczestniczyły w zajęciach językowych i nie zaznały na nich nawet chwili nudy. W metodzie Leo English, dziecko doświadcza angielskiego wszystkimi zmysłami. Nie tylko słucha i mówi, ale również smakuje, wącha, dotyka i oczywiście chłonie wzrokiem wszystkie, fascynujące i kolorowe akcesoria i pomoce towarzyszące kursom.

 • NAUCZANIE OPARTE NA AKWIZYCJI JĘZYKOWEJ

Akwizycja językowa to nic innego jak przyswajanie języka, czyli  naturalny sposób nabywania umiejętności językowych i komunikacyjnych. Komunikacja w grupie na zajęciach Leo English odbywa się wyłącznie w języku angielskim. Dzieci poznają słowa i wyrażenia, tak jak uczyły się języka ojczystego, poprzez kontekst, czyli zaaranżowaną sytuację, w której użycie danych zwrotów jest jak najbardziej naturalne. Zasady gramatyczne wprowadzane są w wieku szkolnym, kiedy dziecko ma już gotowość poznawczą, by uczyć się o języku.

 • KRĘGI TEMATYCZNE

Wszystkie elementy składowe kursu są zintegrowane wokół kręgów tematycznych, które są odpowiednio dobrane do wieku, poziomu rozwoju i zainteresowań ucznia.

 • RÓŹNORODNOŚĆ AKTYWNOŚCI

Zmienne aktywności i dynamika zajęć, angażują dzieci i koncentrują je na lekcji. Leo English wykorzystuje kreatywność i chęć zabawy u dziecka poprzez aktywności muzyczne, plastyczne, teatralne, ruchowe, gry i zabawy oraz zastosowanie prawdziwych przedmiotów z życia codziennego (ang. ‘realia’). Zaangażowane dziecko buduje pozytywne skojarzenia z nauką języka angielskiego.

 • BEZPIECZNA TECHNOLOGIA

– EMYS – robot edukacyjny, który mówi po angielsku i wchodzi w interakcje z dziećmi. Emys to „pomocnik nauczyciela”, który pojawia się wyłącznie na wybranych lekcjach, a lektor nadzoruje jego pracę. Emys zaciekawia, utrzymuje skupienie, nigdy się nie nudzi, zawsze udziela odpowiedzi. Jego pojawienie się na lekcji zawsze wywołuje u dzieci efekt WOW.

– mówiący długopis TING – cudowny gadżet, który wzbudza zachwyt dzieci i wzmacnia ich fascynację zajęciami języka angielskiego. TING jest używany na wybranych lekcjach, a jego zastosowanie jest idealnie skorelowane z nauczanymi treściami językowymi.

– APLIKACJA LEO ENGLISH – aplikacja na urządzenia mobilne, z piosenkami i bajkami spójnymi z treścią zajęć, do wykorzystania w domu. W każdej chwili dziecko może w atrakcyjny sposób utrwalić poznany materiał językowy.

– PLATFORMA LEO ENGLISH – narzędzie wykorzystywane w czasie zajęć, które jest bankiem interaktywnych ćwiczeń, zadań, gier, teledysków, bajek, czytanek i filmów.

 • BOGACTWO MATERIAŁÓW DYDAKTYCZNYCH

Ponad 700 pomocy dydaktycznych, kolorowe podręczniki, zeszyty ćwiczeń, karty obrazkowe, plakaty, gry, układanki, klocki oraz wiele, wiele innych materiałów – wszystko po to, by zajęcia były atrakcyjne i skuteczne.

 • ATRAKCYNY I BOGATY ZESTAW MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH DLA KURSANTA

Teczka ucznia zawiera pakiet materiałów edukacyjnych, a w zależności od poziomu są to: podręcznik, ćwiczenia (od poziomu Pre-Starters), pakiet ćwiczeniowy ze stronami do wycinania i naklejkami, dostęp do aplikacji Leo English, dwustronne karty obrazkowe (Little Ones), karty do nauki czytania (Climbers), dodatkowy Practice Book (Flyers).

 • ZAPEWNIENIE CIĄGŁOŚCI NAUKI

Fundamentem Leo English jest progresja językowa, czyli naturalne i bezproblemowe przechodzenie ucznia z poziomu na poziom przy stałym wzroście umiejętności językowych.

 

CO ZYSKUJE DZIECKO:

 • motywację do nauki języka angielskiego
 • pozytywny stosunek do nauki języka angielskiego
 • wiarę w swój potencjał
 • sukces językowy, bo doskonale radzi sobie z językiem angielskim TERAZ i osiągnie biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim w przyszłości

 

CO ZYSKUJE RODZIC:

 • PEWNOŚĆ, ŻE EDUKACJA JĘZYKOWA DZIECKA JEST NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Metoda Leo English opiera się na silnych podstawach teoretycznych i została stworzona przez grono wybitnych specjalistów.

 • MOŻLIWOŚĆ WERYFIKACJI PROCESU NAUCZANIA

Każda grupa wiekowa pracuje w oparciu o scenariusze lekcji.

 • PEWNOŚĆ, ŻE LEKTOR JEST SPECJALISTĄ W SWOJEJ DZIEDZINIE

Kadra jest zweryfikowana i przeszkolona nie tylko przez szkołę Progress, ale też przez metodyków Leo English.

 • STAŁY KONTAKT Z LEKTOREM

Dziennik elektroniczny i system newsletterów, które pomagają rodzicom edukować się w zakresie technik nauczania dzięki wartościowym informacjom i propozycjom aktywności domowych.

 • WOLNY CZAS

Jeśli Twoje dziecko jest uczniem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomiankach lub Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łomiankach, pozbędziesz się problemów natury logistycznej. Zabierzemy Twoje dziecko ze świetlicy szkolnej i przyprowadzimy na zajęcia języka angielskiego. A wszystko to bez dodatkowych opłat. Wykorzystamy ‘czas świetlicowy’ dziecka w sposób wartościowy!

POZIOMY LEO ENGLISH

 • Little Ones – wiek 3 lata, 1 x w tygodniu po 45 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Pre-Starters – wiek: 4 lata, 2 x w tygodniu po 45 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Starters – wiek: 5 lat, 2 x w tygodniu po 45 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Climbers – wiek: 6 lat, 2 x w tygodniu po 45 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Runners: wiek: 7 lat, 2 x w tygodniu po 60 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Sprinters – wiek 8 lat, 2 x w tygodniu po 60 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Leapers – wiek 9 lat, 2 x w tygodniu po 60 minut, 60 spotkań w roku szkolnym
 • Flyers – wiek 9-10 lat, 2 x w tygodniu po 75 minut, 60 spotkań w roku szkolnym

WIĘCEJ O LEO ENGLISH

Leo English to metoda niezwykle atrakcyjna dla uczniów, skuteczna i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

Twórcy metody:

– Katarzyna Rojkowska – psycholog, doświadczony trener w zakresie rozwijania umiejętności skutecznego uczenia się.

– Anna Lesińska-Caudle – główny metodyk Leo English. Ekspert w dziedzinie metodyki nauczania języka angielskiego. Wykładowca akademicki, autorka wielu podręczników, publikacji i programów telewizyjnych z zakresu nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży.

– Jan Machulski – słynny, polski aktor. Autor kreatywnego zastosowania dramy, użycia ruchu scenicznego, dramy, rekwizytu, przestrzeni i światła w celu uatrakcyjnienia komunikacji dziecka z lektorem w metodzie Leo English.

– Wojtek Lemański – kompozytor muzyki filmowe, wykładowca i pedagog. Autor atrakcyjnych piosenek i całej oprawy muzycznej Leo English.

– Grzegorz Redko – doświadczony grafik i ilustrator. Odpowiedzialny za stworzenie fascynującej szaty graficznej wszystkich podręczników i materiałów dydaktycznych wykorzystywanych w metodzie Leo English.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Szkoła Progress jest licencjonowanym centrum Leo English i prowadzi zajęcia języka angielskiego dla dzieci metodą Leo English tylko w Łomiankach.

 • PRZEDSZKOLAKI

Zajęcia odbywają się w siedzibie szkoły Progress w Łomiankach, ul. Warszawska 139 oraz w wybranych przedszkolach na terenie Łomianek.

 • DZIECI Z KLAS 1-3 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

– Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomiankach – zajęcia na terenie szkoły, przed lekcjami lub bezpośrednio po lekcjach, godziny zajęć dopasowane do planu szkolnego i systemu dwuzmianowego.

– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łomiankach – zajęcia w siedzibie szkoły Progress, ul. Warszawska 139, godziny zajęć dopasowane do planu szkolnego oraz planu obiadów. Odbieramy dzieci ze świetlicy i przyprowadzamy na lekcje angielskiego do naszej siedziby.

– pozostałe dzieci: zajęcia w siedzibie szkoły Progress w Łomiankach, ul. Warszawska 139.

Jeśli chcesz dołączyć do społeczności naszej szkoły i osiągnąć sukces językowy, wypełnij poniższy formularz  lub zadzwoń do nas!

  509 090 100 Łomianki
  780 090 100 Nowy Dwór Mazowiecki