O NAS

O NAS

THINK OUTSIDE THE BOX

Think outside the box’, czyli ‘Myśl nieszablonowo’ – to nasze motto od 1993 roku, czyli od momentu powstania Szkoły Języka Angielskiego Progress.

CO TO OZNACZA W PRAKTYCE?

 • Progress to nie tylko budynki, ładne sale, wygodne poczekalnie czy atrakcyjne programy nauczania. To przede wszystkim społeczność nauczycieli i uczniów, która tworzy przyjazne i wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie Łomianek i Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • Jesteśmy absolwentami filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego,  najlepszego w Polsce, Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Warszawie i Ośrodka Studiów Amerykańskich.
 • Z naszymi kwalifikacjami, każda szkoła państwowa przyjęłaby nas z otwartymi ramionami.  Ale – ponieważ myślimy nieszablonowo –  postanowiliśmy wziąć w swoje ręce edukację językową naszych sąsiadów i ich dzieci, i stworzyć miejsce, gdzie każdy uczeń będzie ważny i osiągnie sukces językowy.:
 • Wciąż doskonalimy nasz warsztat, korzystamy z najlepszych szkoleń metodycznych na rynku językowym i sięgamy po wypróbowane, licencjonowane metody.
 • Doświadczenie to nasz atut, ale nie spoczywamy na laurach – uważnie obserwujemy zmieniający się świat i staramy się dostosować nasze metody pracy do tych zmian.
 • Wciąż się rozwijamy: mamy piękną siedzibę w Łomiankach i dwa komfortowe lokale w Nowym Dworze Mazowieckim.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Początek działalności szkoły Progress to lata 90-te XX wieku i idea fix młodego człowieka, studenta psychologii i Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego, Piotra Kubackiego: „Angielski to moja pasja i podzielę się nią z innymi. Założę szkołę, gdzie mieszkańcy Łomianek będą mogli nauczyć się mówić po angielsku”. To był rok 1993…

Entuzjazm przezwyciężył wszelkie przeszkody biurokratyczne, a były to czasy, kiedy nauczanie języków obcych było działalnością regulowaną ustawą o edukacji i wymagało wszelkich zgód Kuratorium Oświaty.

Zaangażowanie założyciela i dyrektora szkoły przyciągnęło podobnych entuzjastów, którzy do dzisiaj stanowią główny trzon kadry szkoły Progress. Ponad dwadzieścia lat później, ówcześni zapaleńcy wchodzą w skład zespołu metodycznego szkoły, szkolą młodych stażem lektorów, opracowują programy nauczania i wprowadzają w życie nowatorskie pomysły i metody.

 

JAKI JEST PROGRESS?

 • Łączymy swoje bogate doświadczenie z innowacyjnymi technikami i metodami nauczania. Stąd u nas licencjonowane metody i programy: Leo English, Teddy Eddie, Odyseja Neuronów, status Cambridge Preparation Centre.
 • Nauka angielskiego w Szkole Języka Angielskiego Progress to starannie opracowany plan rozwoju kompetencji językowych każdego ucznia. Nad tym planem myśli niejedna, tęga i doświadczona głowa nauczycielska…
 • Bez względu na moment, w którym nasi kursanci zaczynają swoją edukację, naszym zadaniem jest doprowadzenie ich do poziomu pełnej samodzielności językowej, a najambitniejszych do poziomu biegłości językowej.
 • Uczymy nie po to, żeby uczyć, ale po to, żeby nauczyć!

 NASZA KADRA:

 • Główny trzon  kadry od lat pozostaje w tym samym składzie, a każdy nowy członek zespołu musi sprostać naszym wyśrubowanym wymaganiom.
 • Jesteśmy Twoimi sąsiadami – wszyscy mieszkamy w Łomiankach lub Nowym Dworze Mazowieckim. A ponieważ działamy lokalnie – wyjątkowo dbamy o nasz profesjonalny wizerunek.
 • Nasi lektorzy to nie tylko osoby, które biegle znają język angielski. To przede wszystkim specjaliści w zakresie metodyki nauczania języków obcych w poszczególnych grupach wiekowych, korzystający ze zdobyczy neurodydaktyki i psychologii.
 • Nauczanie przyjazne mózgowi ucznia to nasz konik i z tego powodu w szkole Progress zagościła Odyseja Neuronów – zajęcia, które uczą „jak się skutecznie uczyć”.
 • Oprócz opisanych wyżej przymiotów, każdy z lektorów MUSI odznaczać się wyjątkowym poczuciem humoru i mieć nieprzebrane pokłady cierpliwości.

 NASZE DODATKOWE ATUTY:

 • DOGODNE LOKALIZACJE I GODZINY ZAJĘĆ

– DZIECI PRZEDSZKOLNE: zajęcia odbywają się w wybranych przedszkolach w Łomiankach i Nowym Dworze Mazowieckim oraz  w naszych siedzibach.

– DZIECI Z KLAS 0-III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomiankach: odbieramy naszych małych kursantów ze świetlicy szkolnej i dostosowujemy grafik zajęć do szkolnego planu lekcji, a nasze lekcje odbywają się na terenie SP Nr 1. Idziemy na angielski w kapciach 😊

– DZIECI Z KLAS I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łomiankach – zajęcia odbywają się w naszej siedzibie w pobliżu szkoły, do której uczęszcza Twoje dziecko. Odbieramy małych kursantów ze świetlicy i maszerujemy na angielski. Zapewniamy full service, bez dodatkowych opłat.

– STARSZYCH UCZNIÓW zapraszamy na popołudniowe zajęcia do naszych placówek, gdzie czekają komfortowe, przytulne i doskonale wyposażone sale lekcyjne, poczekalnie oraz SPEAKER’S CORNER.

 • WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Stały kontakt z rodzicami naszych uczniów jest dla nas kwestią priorytetową.

– Korzystamy z dziennika elektronicznego (platforma eduSky), dzięki któremu rodzice mogą na bieżąco monitorować postępy swoich dzieci.

– Rodzice przedszkolaków uczestniczą w krótkich spotkaniach z lektorem po każdej zakończonej lekcji (dotyczy zajęć w siedzibach SJA Progress) oraz są systematycznie informowani o przebiegu zajęć w wiadomościach mailowych.

 • CAMBRIDGE PREPARATION CENTRE

Progress posiada status CAMBRIDGE PREPARATION CENTRE, co oznacza, że przygotowujemy naszych kursantów do wszystkich egzaminów Cambridge.

 • SKUTECZNOŚĆ

Nasi uczniowie doskonale radzą sobie z egzaminami do klas dwujęzycznych, egzaminem ósmoklasisty,  maturą rozszerzoną z języka angielskiego oraz Cambridge English Qualifications.

 • LETNIE I ZIMOWE OBOZY JĘZYKOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Od ponad dziesięciu lat, w każde wakacje (a czasem też w czasie ferii zimowych) organizujemy Adventure Camp, czyli wyczekiwany przez wszystkich, młodych kursantów rekreacyjny obóz językowy.

NASZE ODDZIAŁY:

 • Łomianki, ul. Warszawska 139
 • Łomianki, Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Warszawska 73 (klasy 0 – 3)
 • Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Wojska Polskiego 37
 • Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Jarzębinowa 13 lokal 2

Jeśli chcesz dołączyć do społeczności naszej szkoły i osiągnąć sukces językowy, wypełnij poniższy formularz  lub zadzwoń do nas!

  509 090 100 Łomianki
  780 090 100 Nowy Dwór Mazowiecki