ADVENTURE CAMP

Szkoła Języka Angielskiego Progress zaprasza na obóz językowy „Adventure Camp 2022”, który odbędzie się nad Jeziorem Żywieckim w Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji  „Neptun”.

O uczestnikach:
- najmłodsi uczestnicy to dzieci siedmioletnie
- górna granica wieku obozowiczów pozostaje nieokreślona, a to z tego powodu, że stali bywalcy naszych wyjazdów, nawet po wejściu w wiek zdecydowanie nastoletni, traktują Adventure Camp jako nieodłączny element swoich wakacji. Z czego bardzo się cieszymy 😊 Nasz obóz to zawsze impreza kameralna i przemyślana w każdym szczególe: jeden turnus, ograniczona liczba uczestników, wyselekcjonowana kadra, moc atrakcji, bezpieczeństwo i rodzinna atmosfera.

O ośrodku:
Ośrodek „Neptun” znamy dobrze, wypoczywaliśmy w nim w 2012, 2015 i 2019 r. Położony jest w miejscowości Tresna-Zarzecze koło Żywca, bezpośrednio nad Jeziorem Żywieckim i zajmuje około 5 hektarów. Dysponuje własną przystanią jachtową (żaglówki, rowery wodne, kajaki), basenem o wymiarach 10x20 m. z brodzikiem, boiskiem do siatkówki plażowej, kortami tenisowymi, miejscem na ognisko, własnym zapleczem gastronomicznym z kawiarnią, salami konferencyjnymi , placem zabaw i wypożyczalnią rowerów górskich.

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Ośrodek oferuje zakwaterowanie w domkach typu Brda (w domku: łazienka, aneks kuchenny i taras widokowy z ławą i siedziskami) oraz w trzyosobowych pokojach z łazienkami w pawilonie do wyłącznej dyspozycji naszej grupy. Wyżywienie to trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad plus podwieczorek i kolacja) w stołówce ośrodka. Jedzenie w ośrodku „Neptun” jest wyśmienite, najlepsze posiłki jakie do tej pory mieliśmy. Śniadania i kolacje serwowane są w formie szwedzkiego stołu.

Program obozu opiera się na doskonaleniu umiejętności językowych oraz na organizacji zajęć zapewniających aktywny wypoczynek, pozwalających na przeżycie niezapomnianych, wakacyjnych przygód. Głównym założeniem wyjazdu jest hasło: „Ani chwili na nudę”, co oznacza różnorodność zajęć.
Najważniejsze punkty programu to:

 • zajęcia językowe (szczegółowy program zajęć zostanie opracowany po zamknięciu listy uczestników,  z uwzględnieniem grupy wiekowej i poziomu zaawansowania dzieci) zawsze wplecione w temat przewodni dnia
 • dni tematyczne (brytyjski, amerykański, piracki, teatralny, muzyczny, sportowy, filmowy itd.)
 • zajęcia z orienteeringu - dowiemy się, jak umiejętnie posługiwać się mapą, do czego służy kompas, co oznaczają znaki topograficzne i jak ocenić odległość w terenie, jak posługiwać się krótkofalówką
 • gry i zabawy terenowe, w tym także gry fabularne
 • team building - zadania służące budowaniu zespołu, integracji, uczące współdziałania w grupie oraz skutecznej komunikacji
 • ABC żeglarstwa
  zajęcia twórcze – plastyczne i muzyczne (masa solna, plastelina, kronika obozowa, pokaz mody, dyskoteka przebierańców itp.)
 • aktywny wypoczynek nad jeziorem i kąpiele w basenie – pod okiem instruktorów i ratowników WOPR, będziemy korzystać ze sprzętu wodnego w ośrodku, takiego jak kajaki, rowery wodne  i żaglówki
 • zajęcia sportowe - konkurencje zespołowe i indywidualne, konkursy, olimpiady i tory przeszkód na wesoło, a także tenis stołowy, badminton, siatkówka, koszykówka, piłka nożna, skakanki, ringo itd.
 • poznawanie najbliższej i dalszej okolicy – wycieczki piesze po okolicznych szlakach, autokarowe, wjazd kolejką na górę Żar, pokazy paralotniarstwa, rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim.  Odwiedzimy Żywiec, Bielsko-Białą, Wisłę, Szczyrk i inne atrakcyjne miejsca na Żywiecczyźnie
 • tyrolka nad zatoką Jeziora Żywieckiego
 • ogniska, dyskoteki, karaoke, projekcje filmów – wszystko to, co lubimy robić wieczorami
 • dla chętnych wycieczka fakultatywna do Energylandii – największego parku rozrywki w Polsce

  Kadra, z którą współpracujemy jest sprawdzona i doskonale znana stałym uczestnikom naszych obozów. Są to lektorzy prowadzący zajęcia języka angielskiego w SJA Progress, posiadający uprawnienia wychowawców kolonijnych. Nasze obozy są organizowane pod nadzorem Kuratorium Oświaty.


  Termin obozu: 5 – 15 lipca 2022 r.

  Koszt wyjazdu wynosi 2325 zł. Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona (50 osób), zapisy na obóz przyjmujemy zgodnie z kolejnością zgłoszeń.


  Cena zawiera: noclegi i wyżywienie, dojazd i powrót autokarem (autokar pozostaje z grupą w ośrodku), ubezpieczenie, wycieczki, opiekę wychowawców, ratowników i instruktorów sportowych. Dodatkowy koszt (dla chętnych) to wycieczka do Energylandii  – koszt tej atrakcji będziemy znali po aktualizacji cennika parku rozrywki na sezon letni 2022.
  Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku na poczet wyjazdu w wysokości 825 zł.

  Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub bezpośredni                         w sekretariacie SJO Progress.

  Telefon: Joanna Jarzyńska-Kubacka 509 090 100

  Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Numer rachunku bankowego:
  MBS Łomianki: 42 8009 0007 0006 9401 2001 0001
  Szkoła Języków Obcych Progress s.c.
  ul. Ferrytowa 19
  05-092 Łomianki

  Karty kwalifikacyjne na obóz zostaną przekazane Państwu po wpisaniu dziecka na listę uczestników i wpłacie zaliczki.

  Link do strony ośrodka: www.wczasy-neptun.pl